Radio Farda رادیو فردا tracks on Soundclound

#radio-farda

پارادوکس با کامبیز حسینی؛ فردا ساعت ۱۰ صبح آخوندا میرند!
Radio Farda رادیو فردا

یه نگاه عاقل اندر سفیه بهش کردم و گفتم: هیچی یه رویای جدید برای خودت دست و پا می‌کنی … از جاش بلند شد و رفت طرف پنجره و گفت: وقتی حتی قدرت رویا پردازی نداشته باشی چی؟ زورکی که نمیشه! گفتم: سوییچ دست خودته.

521
ساعت ششم - سرنگونی حکومت؛ از خیال تا واقعیت
Radio Farda رادیو فردا

آیا براندازی ممکن است به واقعیت بپیوندد؟ چگونه؟ در چه شرایطی؟ و نتیجه آن چه می‌تواند باشد؟ در صورت تحقق تغییر رژیم، چه جایگزینی می‌توان برای حکومت فعلی متصور شد؟

284
سلطنت‌طلبی ایرانی، بازگشت به استبداد یا حرکت به سوی دموکراسی؟
Radio Farda رادیو فردا

بخشی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی یعنی پادشاهی‌خواهان معتقدند داشتن ایرانی آزاد و آباد، تنها با بازگشت پادشاهی میسر است. مخالفان نهاد سلطنت اما می‌گویند تجربه تاریخی ایران از پادشاهی، استبداد بوده و با دموکراسی سازگار نیست. این هفته در تابو، رامین پرهام و مهدی جلالی‌تهرانی بر سر این موضوع بحث می‌کنند.

301
بی‌اعتنایی به وضعیت زندانیان سیاسی در ایران؛ دیدگاه احمد باطبی
Radio Farda رادیو فردا

علاوه بر خبر‌هایی که اخیراً از برخورد با فعالان مدنی منتشر شده، شرایط برخی از زندانیان و رفتار مأموران زندان با آنها در کانون توجه بوده است؛ از جمله وضعیت نسرین ستوده، فرهاد میثمی، نرگس محمدی و آرش صادقی. احمد باطبی، از دلایل بی‌اعتنایی جمهوری اسلامی به وضعیت زندانیان سیاسی می‌گوید.

144
درخواست فعالان زن از نسرین ستوده برای پایان دادن به اعتصاب غذا
Radio Farda رادیو فردا

فعالان حقوق زنان در بیانیه‌ای «ضمن ادای احترام به تلاش و استقامت نسرین ستوده، نظر به اهمیت حفظ سلامت مبارزان راه آزادی و عدالت» از او خواسته‌اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهد.

228
ساعت ششم - رئیس‌جمهوری که کلامش از جنس براندازی است
Radio Farda رادیو فردا

عاقبت احمدی‌نژاد چیست؟ آیا بعد از حلقه نزدیکان، نوبت به او هم می‌رسد؟ آیا سناریویی در کار است؟ در برنامه‌ای که می‌شنوید به دنبال پاسخ این پرسش‌هاییم.

665
اختلالات روانی، بیماری یا لکه ننگ؟
Radio Farda رادیو فردا

چه فرقی میان بیماری‌های فیزیکی و روانی وجود دارد؟ آیا باید از اختلالات روانی خود خجالت بکشیم و آنها را پنهان کنیم یا درباره‌شان حرف بزنیم و دنبال درمان باشیم؟ رضا کاظم‌زاده، روان‌شناس و دکتر فوژان زینی، روان‌درمانگر در برنامه این هفته تابو، به پرسش‌هایی در همین ارتباط پاسخ می‌دهند.

372
آیا «تقیه» مجوزی شرعی برای دروغ و ریاکاری است؟
Radio Farda رادیو فردا

تقیه؛ واژه‌ای اسلامی که به مسلمانان اجازه شرعی می‌دهد تا در تنگناها باور خود را کتمان کنند، درباره‌ آن سکوت کنند یا حتی دروغ بگویند. به این ترتیب در شرایط اضطرار و آزار، مؤمنان مجازند دروغ بگویند. اگر شما هم گاه از خودتان پرسیده‌اید دروغ بگوییم و پنهان‌کاری بکنیم یا نه؛ تابوی این هفته را بشنوید.

327
مروری بر کارنامه فرهنگی و فعالیت‌های احسان یارشاطر
Radio Farda رادیو فردا

شامگاه شنبه دهم شهریور ماه، احسان یارشاطر پس از ۹۸ سال عمری به غایت پربار و پرحاصل، چشم از جهان فرو بست. او از دهه بیست خورشیدی تا آخرین سال‌های حیات، عمر و هستی‌اش را یکسره بر سر ایران‌شناسی نهاد. مهرداد قاسمفر در «تمای دور، نمای نزدیک» مروری دارد بر کارنامه فرهنگی و فعالیت‌های آقای یارشاطر.

300
ساعت ششم - پایان آرام روحانی؟
Radio Farda رادیو فردا

حران اقتصادی، خروج آمریکا از برجام، عتاب «رهبر»، برکناری وزرا و نزدیکان سیاسی، سیل انتقادها از نگفتن «گفتنی‌ها» در مجلس و محقق نشدن حجم عمده‌ای از وعده‌ها... آیا این می‌تواند آغاز پایان آرام روحانی باشد؟

452
پارادوکس با کامبیز حسینی؛ بعد از شنیدن نابود شود!
Radio Farda رادیو فردا

در زندگی روزمره ما یک سری مسائلی به وجود میاد که صدای من رو در میاره! صدای شما رو در میاره!‌ من همچون به صورت معمولی در اجتماع «مثل آدم» نمی‌تونم حرف بزنم! مجبورم واکنشم -به اون مسائلی که صدام رو در میاره- رو با قالب طنز در یک همچین فرمتی بیان کنم. فرمتی مثل پارادوکس!

585
چرا در اسلام زنان باید نصف مردان ارث ببَرند؟
Radio Farda رادیو فردا

ارث زنان در اسلام  نصف ارث مردان در نظر گرفته شده. پسر دو برابر دختر، برادر دو برابر خواهر و شوهر دو برابر زن. چرا؟ فعالان حقوق زنان از یک سو و روشنفکران دینی از سوی دیگر تفسیر و تلقی متفاوتی از آن دارند. این هفته در تابو سجاد نیک‌آیین و ژیلا موحد شریعت‌پناهی درباره همین موضوع بحث می‌کنند.

525
ساعت ششم - هدف آمریکا: تغییر رژیم یا رفتار ایران؟
Radio Farda رادیو فردا

آمریکا به دنبال کدام است؛ تغییر رژیم ایران، یا تغییر رفتار حکومت؟ دولت ایالات متحده که شماری از منتقدان سرسخت جمهوری اسلامی را در خود جای داده می‌گوید قصدش تغییر اساسی رفتار است نه عوض کردن حکومت. مقامات ایران اما می‌گویند هدف واشینگتن سرنگونی حکومت است.

321
آیا خواب‌های انسان ارزش معنوی دارد و قابل تعبیر است؟
Radio Farda رادیو فردا

چرا خواب می‌بینیم؟ آیا خواب‌های ما می‌توانند حقیقتی را توضیح دهند یا آینده‌ای را پیش‌بینی کنند؟ آیا «تعبیر خواب»، اعتبار علمی دارد؟ انسان در خواب‌هایش به کجا می‌رود؟ آیا هیچ جنبه معنوی در خواب انسان می‌توان پیدا کرد؟ در برنامه این هفته تابو تقی کیمیایی اسدی و مهرنگ خزاعی در این باره بحث می‌کنند.

748
دادگاه ویژه مفسدان اقتصادی؛ «آب در هاون کوبیدن یا درمان قطعی؟»
Radio Farda رادیو فردا

در برنامه این هفته دیدگاه‌ها پرسیده‌ایم که آیا دادگاه ویژه مفسدان  اقتصادی برای حل بحران اقتصادی موثر خواهد بود یا نه؟ با حضور قاسم شعله‌سعدی، حقوقدان و نماینده دوره سوم چهارم مجلس شورای اسلامی و فریدون خاوند، اقتصاددان و استاد اقتصاد در پاریس.

663
کارنامه هنری آقای بازیگر از زبان عزت‌الله انتظامی
Radio Farda رادیو فردا

عزت‌الله انتظامی بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون ایران که به «آقای بازیگر» شهرت داشت، روز ۲۶ مرداد ۹۷ در ۹۴ سالگی درگذشت. در گفت‌وگویی که چند سال پیش با آقای انتظامی صورت گرفته، او به مرور کارنامه هنری خود پرداخته است.

456
loading...