Radio Farda رادیو فردا tracks on Soundclound

#radio-farda

درباره کشته شدن سارو قهرمانی
Radio Farda رادیو فردا

روز شنبه، جنازه سارو قهرمانی، یکی دیگر از معترضین دستگیر شده در وقایع اخیر به خانواده‌اش در شهر سنندج تحویل داده شده است. بنا بر گزارش ها پیکر او زیر محدودیت و با حضور ماموران امنیتی دفن شده است. امیرمصدق کاتوزیان دراین‌باره با آرش امام جمعه گزارشگر «آژانس خبری موکریان» در سقز گفت‌و‌گو کرده و ابتدا درباره کشته شدن سارو قهرمانی پرسیده است:

378
رقص بندری با شولوخوف در مهمانی منیرو روانی‌پور
Radio Farda رادیو فردا

میزبان این هفته ما منیرو روانی‌پور از سرشناس‌ترین نویسندگان زن ایرانی و از معدود نویسندگانی است که در فضای مردسالارانه پس از انقلاب رنج‌ها و آرزوهای زن ایرانی را در کارهای خود به تصویر کشیده است. داستان‌های او اغلب رنگ و بوی جنوب ایران را دارد و از طبیعت و دریا و باورهای مردم آن منطقه مایه می‌گیرد.

252
«آمریکا در مورد نقض حقوق بشر حکومت ایران ساکت نخواهد نشست»
Radio Farda رادیو فردا

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در یک گفتگو با رادیو فردا تاکید کرد که ایالات متحده در مورد نقض حقوق بشر حکومت ایران ساکت نخواهد نشست. الیزابت استیکنی، در پاسخ به رادیو فردا در واشینگتن؛ نسبت به مرگ چند جوان در تظاهرات اخیر و ازجمله مرگ هایی که در زندان جمهوری اسلامی روی داده، واکنش نشان داد.

217
ساعت ششم - مقابله به مثل با حکومت یا صبوری؟
Radio Farda رادیو فردا

اگر حکومت در قبال اعتراضات خیابانی دست به خشونت بزند، واکنش معترضان باید چه باشد؟ مرز خشونت‌پرهیزی در اعتراض کجاست؟ تفاوت دفاع در برابر سرکوب با خشونت‌گرایی چیست؟

302
بازداشت‌ چند تن از دراویش در شهرستان‌ها
Radio Farda رادیو فردا

مهتاب وحیدی‌راد از رادیو فردا در گفت‌وگو با رضا انتصاری از دراویش گنابادی در تهران و از مدیران وب‌سایت مجذوبان نور، از او درباره جزئیات بازداشت‌های اخیر در شهرستان‌ها پرسیده است.

137
گفت‌وگوی کوتاهی با پسرعموی وحید حیدری
Radio Farda رادیو فردا

مقام‌های ایران خبر جان‌باختن دست‌کم دو تن از بازداشت‌شدگان اخیر در زندان‌های اوین و اراک را تایید کردند، سینا قنبری در قرنطینه زندان اوین و وحید حیدری در بازداشتگاهی در اراک. مهتاب وحیدی‌راد از رادیو فردا در گفت‌وگوی کوتاهی با پسرعموی وحید حیدری از او درباره شغل وحید حیدری پرسید...

223
اهمیت انتشار فیلم جلسه غیرعلنی خبرگان درباره به رهبری رسیدن خامنه‌ای چیست؟
Radio Farda رادیو فردا

در چند روز گذشته فیلمی از جلسه غیرعلنی انتخاب علی خامنه‌ای برای رهبری جمهوری اسلامی در مجلس خبرگان، منتشر شده‌است. در این فیلم سخنانی از علی خامنه ای ثبت شده که بخش هایی از آن تاکنون پخش نشده در دسترس عموم قرار گرفته است. شاهد علوی،خبرنگار،که این فیلم را برای نخستین بار منتشر کرده،گفتگو کرده است.

603
گفتگو با عبدالکریم لاهیجی در مورد اعلام خبر سینا قنبری در زندان
Radio Farda رادیو فردا

عبدالکریم لاهیجی،حقوقدان و رئیس افتخاری فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر،‌ مقیم پاریس، در گفتگو با رادیو فردا از وضعیت زندانیان ابراز نگرانی کرده و خواستار تحقیق در مورد مرگ سینا قنبری شده است.

396
تجمع شماری از حامیان اعتراضات ایران در برابر دفتر سازمان ملل در واشینگتن
Radio Farda رادیو فردا

تجمع شماری از حامیان اعتراضات ایرانفروز شنبه، در برابر دفتر سازمان ملل در واشینگتن

323
آیا پیگرد و مجازات محمود هاشمی شاهرودی در آلمان ممکن است؟
Radio Farda رادیو فردا

سفر محمود هاشمی شاهرودی برای معالجات پزشکی به آلمان خبرساز شده است و مخالفین جمهوری اسلامی از دولت آلمان خواسته اند رئیس پیشین قوه قضائیه ر بدلیل نقض حقوق بشر محاکمه کند. یک قاضی آلمانی به رادیو فردا می گوید در چه صورتی پیگرد و مجازات آقای هاشمی شاهرودی ممکن است.

332
گفت‌وگو با مهرداد درویش‌پور درباره تجمع حمایت از اعتراضات ایران در شهر استکهلم، سوئد
Radio Farda رادیو فردا

گفت‌وگو با مهرداد درویش‌پور درباره تجمع حمایت از اعتراضات ایران در شهر استکهلم، سوئد

262
سرنوشت اعتراض‌های سراسری ایران؛ دیدگاه عمار ملکی و تقی رحمانی
Radio Farda رادیو فردا

سرنوشت اعتراض‌های سراسری اخیر در ایران به کدام سو می‌رود و آیا آن طور که برخی مقام‌های حکومتی ادعا می‌کنند، عوامل خارجی در این اعتراض‌ها نقش داشته‌اند؟ این پرسش را در میزگردی با دو کارشناس مورد بررسی قرار داده‌ایم؛ تقی رحمانی، فعال ملی مذهبی در پاریس و عمار ملکی، پژوهشگر علوم سیاسی در هلند.

493
گفت‌وگو با شکوفه یداللهی مادر کسری نوری از دانشجویان بازداشتی
Radio Farda رادیو فردا

پروانه سلحشوری، نماینده تهران اعلام کرده حدود ۹۰ دانشجو در روزهای اخیر در ایران بازداشت شده‌اند. از جمله این افراد کسری نوری است که به همراه چند دانشجوی دیگر به عیادت مدیر سایت مجذوبان نور رفته بودند. در این‌باره در گفت‌وگو با شکوفه یدالهی، مادر کسری نوری از آخرین وضعیت فرزندش پرسیده‌ایم.

251
اعتراض‌ها در ایران؛میزگردی با مجید محمدی و محمد علی توفیقی
Radio Farda رادیو فردا

اعتراض‌ها در ایران؛میزگردی با مجید محمدی و محمد علی توفیقی.

702
تظاهرات در حمایت از اعتراض‌ها در ایران؛از آنکارا تا واشینگتن
Radio Farda رادیو فردا

شهرهای مختلف جهان از جمله برلین، بخارست، هامبورگ، آنکارا،آمستردام،کپنهاگ،واشینگتن و تورنتو، روزهای سه شنبه و چهارشنبه،شاهد تظاهرات در حمایت از اعتراضات در ایران بودند. گزارش رادیو فردا را بشنوید:

2
روایت شاهد عینی از تضادف ماشین آتش‌نشانی در دورود
Radio Farda رادیو فردا

روایت شاهد عینی از تضادف ماشن آتش‌نشانی در دورود، در گفتگو با رادیو فردا.

583
نگاه جهان عرب به تجمع‌ها و تظاهرات در شهرهای ایران
Radio Farda رادیو فردا

نگاه جهان عرب به تجمع‌ها و تظاهرات در شهرهای ایران؛گفتگوی علیرضا نوری زاده، تحلیلگر سیاسی مقیم لندن با رادیو فردا.

580
چرا بیشتر تجمع‌های اعتراضی شب برگزار می‌شوند؟
Radio Farda رادیو فردا

تجمع‌های اعتراضی که از هفتم دی ماه در برخی شهرهای ایران برگزار شد تا کنون به ۶۵ شهر در ۲۹ استان سرایت پیدا کرده است. برای تحلیل ویژگی‌های این تجمع‌ها در گفت‌وگویی با مهرداد درویش‌پور، جامعه‌شناس و محقق در حوزه جنبش‌های اجتماعی رفته‌ایم.

613
اتمام حجت رهبر جمهوری اسلامی با احمدی‌نژاد
Radio Farda رادیو فردا

در برنامه دید‌گاه‌های این هفته با حضور مرتض کاظمیان و قاسم شعله‌سعدی، به این موضوع پرداخته‌ایم که پایان حمایت آیت‌الله خامنه‌ای از رییس‌جمهوری سابق ایران به چه معناست و چه پیامدهایی خواهد داشت. با این توضیح که دو نفر از حامیان محمود احمد‌ی‌نژاد دعوت رادیوفردا برای شرکت در این برنامه را نپذیرفتند.

662
loading...