Geenius Raadio tracks on Soundclound

#geeniusraadio

22.06 Autotund: Auto otsustagu ära, kas juhin mina või juhib masin
Geenius Raadio

Juhiabid on vidinad, mis tegutsevad kuskil seal mugavuse, ohutuse ja segamise piiri peal. Arutame seekord, kuidas muidu igati kasulikud juhiabid meie sõitu segavad ja rikuvad ning kas see ka muutumas on. Saate teemad: Kui praamiga sõidad, valmistu kontrolliks Kas tänavaid ei võiks öösiti remontida? Stigo kaherattaline on nüüd oluliselt odavam Maailma suurim autoturg kiibistab kõik sõidukid Proovisõit: miks Ssangyong siis Kia ja Hyndai kõrval vaeslaps on? Juhiabid: kasu või kahju? Saates Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee, külas Karl-Eduard Salumäe.

Technology
60
18.06 Digitund: kas Chromebook sobiks tõesti peamiseks arvutiks?
Geenius Raadio

Räägime selles saates Chromebookist, mida paljud ei võta tõsise töötegemise arvutina. Henrikul on aga teine kogemus ja ta räägib, mis Chromebooki võimalused ja piirangud on. Saate teemad: Kuidas tüütutest müügikõnedest lahti saada ja teada, kes helistab Skype Eesti uus juht lubab inseneride tööjõuturgu raputama hakata Taxify’st põgenenud juhtide uus lootus: taksoäpp Hope on nüüd saadaval Politsei riputas üles kahtlusaluselt konfiskeeritud andmebaasi Tartu kutsehariduskeskusest lekkisid pooletuhande inimese andmed Bitcoini hinda pumbati Hispaania jalgpalliliiga luuras fännide järele Kas Chromebooki või Chromeboxi saab tööarvutina kasutada Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa Geenius.ee-st.

Technology
275
15.06 Restart: miks toimub riigipilves ja miks seal riigiasutusi siis ei ole?
Geenius Raadio

Tänases Restardis küsime, mis toimub riigipilves ja miks see suur projekt üsna aeglaselt startinud on. Ning kuidas on mõjunud maa-ameti serveriruumi põleng riigiasutuste arusaamisele serverite pidamisest ja nende huvile riigipilve kolimise vastu. Stuudios on Tarmo Kärsna Teliast, Aleksei Filippov Ericsson Eestist ja Kristjan Sau RIKSist. Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
169
13.06 Autotund: Ärge kelkige oma ümbrikupalgaga!
Geenius Raadio

Me oleme sõitnud tänaseks saateks Volvodega Euroopa mitmes nurgas ja oleme oma autosid pesnud Eestimaa mitmes nurgas. Kuula ja saadet. Saate teemad: Mupo teeb Tallinna massilist parkimistrahvimist Kas Daimler saab oma Dieselgate'i? Porsche uus auto sai lõpuks ometi korraliku nime Sõitsime uue Volvo V60ga Hispaanias Sõitsime Volvo V90ga Otepää kandis Võrdleme kaheksat selvepesulat Saates Hans Lõugas, Tarmo Tähepõld ja Paula Johanna Adamson Autogeeniuse portaalist.

Technology
426
11.06 Digitund: Kuidas Eesti mees bitcoine varastades miljoneid teenis
Geenius Raadio

Tänases saates räägime värskest uudisest, et politsei on kätte saanud Eesti mehe, kes üsnagi lihtsate meetoditega suutis miljonite eurode väärtuses bitcoine varastada. Saate teemad: Kahtlus: Eesti mees teenis bitcoine varastades mitu miljonit eurot Mida Apple WWDC-l välja kuulutas? Mis on paroolihaldur, miks ja kes ja kuidas peaks neid kasutama? Kuidas droonipüss Tallinnas tööd tegi Telia hakkas lihtsalt kõndimise eest tasuta internetti jagama Swedbank ei luba paroolikaardiga peagi enam mobiilipanka siseneda Eestis tehakse käsitsi valitud liikmetega sotsiaalvõrgustikku idufirma tegijatele Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
282
07.06 Autotund: Auto, mis lihtsalt hajub ära
Geenius Raadio

Proovisõit viis meid seekord Šveitsi mägiteedele uue Lexusega, mis tegelikult nii väga uus ei olnudki. Kuula saatest, kuidas 7-kohaline Lexus juhi jaoks ära kaob. Saated teemad: - Hans õpetab, mis asi on kvadrik - Kuidas Tartusse võiks teha 2+2 maantee - Miks keegi maksis auto eest 60 miljonit eurot - Fiat-Chrysleri grupp plaanib teha väga palju uusi elektriautosid - Audi liitus kupeemaasturite klubiga - Škoda tegi kabrioleti - 7-kohalise Lexus RXi proovisõit Šveitsis - testisime 4 elektrirollerit, mis eriti vastu ei pidanud Saates seekord Hans Lõugas, Henrik Roonemaa ja Tarmo Tähepõld uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
246
4.06 Digitund: mida uut ootame Apple'i tarvkaraüritusest
Geenius Raadio

Apple'i aasta tähtsaim tarkvaraüritus WWDC on kohe käes ja vaatame, mida on realistlik oodata. Kas Mac ja iPhone saavad üheks või veel ei saa? Kas telefoni saab hakata ühistranspordis piiksutama? Saate teemad: - ootused Apple WWDC-le - Taxify on väärt miljard dollarit - noor Eesti arendaja aitas Chrome'i turvalisemaks teha - Ühisteenuste veebis oli turvaauk - Tesla lühendas tarkvarauuendusega auto pidurdusmaad - Veebikalkulaator hindab kinnisvara väärtust - Microsoft ostab GitHubi - Leiutis Jaapanist: sangata vihmavari, mis 20 minuti pärast pähe kukub Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas geenius.ee-st, liini otsas turvaanalüütik Anto Veldre.

Technology
252
02.06 Restart: Kuidas Taxify kavatseb 200 miljardiliseks firmaks kasvada?
Geenius Raadio

Restardi stuudios on Taxify kaasasutaja Markus Villig, kes räägib, kuidas nad Eestisse 175 miljoni dollari suuruse investeeringu tõid ning mida nad kavatsevad selle rahaga nüüd peale hakata, et kasvada 200 miljardi dollari väärtusega ettevõtteks. Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
290
29.05 Autotund: Sõida läbi need Eesti kauneimad kohad
Geenius Raadio

Räägime selles saates kahest huvitavast teemast: esiteks, kui lihtne ja legaalne on oma auto tarkvara “häkkida”, sealt uusi võimalusi autos tööle panna ning kuidas see üldse käib. Teiseks jagame soovitusi kõige kaunimatest kohtadest Eestis, kus oma autost tõeliselt rõõmu tunda, ilusatel teedel sõita ja Eestimaad avastada. Saate teemad: Eesti teeb juurde 2+1 maanteid Linnamaasturid tossutavad rohkem kui varem Toyota lubab vesinikuauto massidesse tuua, usume? Lugejakirjad: mida teha lõhnava konditsioneeriga või kui parklas poekäru kraabib autot Auto tarkvaras iseseisvalt uute võimaluste tööle panemine Väljasõit kõige ilusamatesse kohtadesse Eestis Saates Hans Lõugas, Tarmo Tähepõld ja Ronald Liive Autogeeniuse portaalist.

Technology
326
28.05 Digitund: kuidas me neljast elektrirattast kolm kohe katki tegime
Geenius Raadio

Tänasest Digitunnist saab teada, milliste üllatuste saatel kulgeb Geeniuse portaalis tehtav elektriliste tõukerataste test. Saate teemad: Ettevaatust Euroopas reisides, võite ikkagi saada megasuure telefoniarve Kas Eestis saab siis hakata parlamenti telefoniga ka valima või ei saa? GDPR hakkas kehtima, mis nüüd edasi saab? Tallinn rajab 51 avalikku wifi-punkti, mis pakuvad kuni gigabitist ühendust Elektritõukerattad Google’i rakendus annab nüüd ka Eesti lapsevanematele võsukese telefoni üle täieliku kontrolli Miks Digitund ja Restart Spotifysse nii aeglaselt jõuavad? Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
383
26.05 Restart: kas tõesti muudavad eestlased kogu maailma põllumajandust ja autotööstust?
Geenius Raadio

Tänane Restart on salvestatud Tallinnas toimunud idufirmade konverentsil Latitude59. Saates astub üles kolm Eesti idufirmat: Autobahn, mis lubab muuta seda, kuidas maailmas autosid toodetakse ja müüakse eAgronom, mis lubab muuta seda, kuidas maailma teraviljakasvatajad oma äri ajavad Fractory, mis lubab muuta seda, kuidas kogu maailma metallitööstus tegutseb Saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas portaalist Geenius.ee.

Technology
291
25.05 Autotund: Pereporsched ja jalgrattad
Geenius Raadio

Tänases Autotunnis räägime ülivõimsatest pere-Porschedest, jalgratastest ja kuidas nad kõik võiks sõbralikult meie teedele ära mahtuda. Kas mai lõpus avatav Haabersti viadukt päästab meid ummikutest? Kas Elon Musk enam üldse ei mõtle, mida räägib? Millise haruldusega sõitis kuninglik noorpaar pulmapeole? Proovisõidus Porsche Panamera Turbo Sport Turismo Kuidas rattaga linnas ellu jääda ja kas Tallinnas on areng rattalinna suunas võimalik? Stuudios on Tarmo Tähepõld ja Hans Lõugas Autogeeniusest, külalised Peeter Koppel ja Juho Kalberg

Technology
319
21.05 Digitund: ID-kaardi kuulujutud osutusid tõeks
Geenius Raadio

Järjekordne uudis ID-kaardi kohta: hulk kaarte vahetatakse garantiikorras välja, sest neil on krüptovõtmed tehtud väljaspoole kaarti. Mis see tähendab? Milles probleem on? Ja kui kaua sellest on juba teatud? Arutame seda analüütik Anto Veldrega. Saate teemad: OnePlus 6 väljas Google'it rapitakse tehiskõnede pärast Swedbank sai uue kodulehe Aastaid pandi ID-kaardile krüptovõtmeid, mis tehti kuskil "mujal" Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa geenius.ee-st, külas Anto Veldre.

Technology
353
17.05 Autotund: Millise auto saab 800 euroga ja kui kiiresti see laguneb?
Geenius Raadio

Tänases Autotunnis uurime, kuidas lõppes Autolehe 800-euroste autode eksperiment. Kas autod lagunesid kiiremini, kui neid parandada jõudis? Kes eksperimendi finaalina toimunud oksjonil hävis ja kes triumfeeris? Miks üldse peaks ostma nii odavat autot? Teeme kokkuvõtte ka Autogeeniuse suurest 7-kohaliste linnamaasturite ja mahtuniversaalide testist. Saate teemad: Meie kaasautor hakkab häkkima oma tuliuut Škodat Europark hakkab kontrollima su kindlustust, aga miks? Hans Lõugas liikleb järgmised poolteist kuud linnas jalgrattaga 800 eurot maksvate autode katse lõppjäreldused Autogeeniuse testis oli kuus erinevat autot, mis mahutavad 7 inimest. Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld Autogeeniuse portaalist, külas Tõnu Korrol Autolehest

Technology
443
14.05 Digitund: millal Google minu eest kõnesid tegema hakkab
Geenius Raadio

Räägime pikemalt Google'i äsja toimunud aastakonverentsist ja sellest, kui usutavad Google'i tehisintellekti tehtud telefonikõned inimesele tunduvad. Kuigi näide juuksuriaja broneerimisest tundub totakas, võiks Google'il varsti valmis olla võimalus inimese eest tema muud kõned ära teha. Saate teemad Uus Android P aitab telefonikasutust kontrolli all hoida Google'i assistent räägib loomulikumalt ja võib hakata isegi kõnesid tegema Nõmme saab fiibriga interneti, vähemalt paari aasta jooksul E-smaspäev tähendab e-poodide pakkumisi Testitud: Huawei P20 Lite Tulekul: OnePlus 6 Kus hoida seda jubinat, mis kõrvaklapipesata telefoni laseb kõrvaklapid pesta Tidal võltsis kuulajanumbreid Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.

Technology
328
12.05 Restart: munad ühes korvis ehk mis ID-kaardi jamast õppisime?
Geenius Raadio

Eestis toimus suur rahvusvaheline konverents ID-kaardi kriisist, kus võeti kokku ja analüüsiti õppetunde. Mis kasu meil sellest kriisist oli ja kas ülejäänu maailm selliseid õppetunde üldse kuulata oskaks ja tahaks nagu Eesti õppis, seda arutame koos Andres Kütiga. Saatejuhid Hans Lõugas ja Taavi Kotka.

Technology
198
10. mai Autotund: miks su auto kindlustus ikkagi nii palju maksab?
Geenius Raadio

Tänases Autotunnis räägime lahti kindlustuse. Kas su auto kindlustusmakse võetakse laest, mingi salavalemiga või sinu ajaloost? Kui palju sa ise tegelikult seda kindlustusmakset mõjutada saad? Mis siis, kui sa auto registreerid “vanaema” nimele ja sõidad sellega ise? Küsimustele vastab liikluskindlustuse fondi juhatuse liige Lauri Potsepp. Saate teemad: Rolls-Royce tegi linnamaasturi, Tarmo on rõõmus, Hans on pettunud Eestis on nüüd pisemate liiklusrikkumiste hinnakiri Miks ei tasu muruniidukisse tavalist 95 bensiini valada Poolas juhtus kiirteel väga magus õnnetus Soodsaima liikluskindlustuse leidmiseks on nüüd kalkulaator Miks Porsche elektriautot ehitab ja Panameraga Autobahnil Läbi kolme lennujaama Poznanisse, kus sai korraks Renault’sse istuda Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld Autogeeniuse portaalist.

Technology
357
07.05 Digitund: takso- ja telefonisõda on läbi, aga juba paistab uus
Geenius Raadio

Selle nädala Digitunnis vaatame peale järjekordsele tõdemusele, millest selgub, et nutitelefonide platvormide sõda on ikka täiesti läbi. Taksosõda ka. Aga silmapiirilt paistab uus, kus tegijad on Google ja Amazon. Saate teemad: Yandex Taxi jõudis Tallinnasse, kuidas siis on ka? Kui palju andmesidet saab 30€ eest? WhatsAppi kaasasutaja Jan Koum lahkub Facebookist ja kui õudne see kõik on Vahepeal toimus Facebooki iga-aastane suur meediasündmus, mis nii väga suur polnudki. Mida nad siis teatasid? Vaesed väiksed Eesti veebipoed ei jaksa seadust täita Millised olid maailmas enim müüdud telefonid? Google'i häälassistent kasvatab meeletu kiirusega turuosa Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
237
05.05 Restart: Mis kasu täpselt e-residentsusest sulle ja mulle siiski on?
Geenius Raadio

Restardi stuudios on täna Taavi Kotka ja Henrik Roonemaa kahekesi, kas mõlemad saatejuhtidena või mõlemad külalistena, kuidas ise soovite sellele asjale vaadata. Me kasutame oma 45 minutit, et rahulikult rääkida üle Eesti viimase aja üks suuremaid ja samas avalikkuses vastuolulisemaid e-ideid ehk e-residentsus. Miks ta ikkagi olemas on ja, mis veel olulisem, milline ikkagi on see täpne kasu Eesti riigile ja igale Eesti kodanikule, mida see Eestile tuua võib? Kuidas e-residentide miljonid Eestisse voolama hakkavad?

Technology
173
Autotund: Eesti suurim automüüja põhjendab, miks diiselmootorid müügilt ära korjas
Geenius Raadio

Toyota müüb Eestis kõige rohkem sõiduautosid, tänavu nelja kuuga on firma müünud juba 1400 sõidukit, järgmine mark vaid 1100 juures. Miks siis nii edukas automüüja järsku otsustas diiselmootoritega masinad müügilt ära korjata? Kas Euroopa Liit pani Toyotal näpud sahtli vahele ja sundis seda tegema? Kas asenduseks pakutav hübriid on diislist kallim või odavam? Meie küsimustele vastab Marek Maide Toyota Balticust. Saate teemad: Keda sõidutades loodab Yandex Eestis edu saavutada? James Bond sai omale ookeani põhjas pättide tagaajamiseks uue Aston Martini Mängime äraarvamist: mis autosid Eestis aprillis kõige rohkem müüdi Avastasime, et elektri-linnamaasturite mudelirivi on päriselt teoks saamas Miks Toyota Eestis enam diislit ei müü, aga tegelikult ikka natuke müüb ka, ja kas hübriidi omamine on kallim Proovisõit Alfa Romeo Giuliaga ja väga tähendusrikkad märgid, mida elu sulle mõnikord näitab Saates Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld geenius.ee-st, külas Marek Maide Toyotast.

Technology
343
loading...