Geenius Raadio tracks on Soundclound

#geeniusraadio

17.09 Digitund: mis meid Apple'i telefoniesitlusel üllatas
Geenius Raadio

Pühendame täna pool saadet eelmisel nädalal toimunud Apple'i telefoniesitlusele ja seletame lahti, mis seal oli kõige üllatavam ja mis kõige olulisem. Ühtlasi vaatame ka üle need asjad, mis on maha tõmmatud ehk ära koristatud. Saate teemad: - ohhohoo: meie mulje Pocophone'i pikemast kasutamisest - mis on uute iPhone'ide (Xs, Xs Max, Xr) eripärad - kuidas Apple'i nutikell üllatab - Google sulgeb meiliteenuse Inbox - e-kirjade lugemine Eesti riigis kohustuslikuks Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa geenius.ee-st.

Technology
183
15.09 Restart: kas viie aasta pärast lendame elektrilennukitega 5 tunniga Austraaliasse?
Geenius Raadio

Restardi stuudios on lennundusfänn ja -asjatundja Toomas Uibo, kelle käest tahame teada, miks me juba üle poole sajandi lendame suures plaanis samasuguste lennukitega sama pikalt kaugetesse maadesse. Kuidas tehnoloogia üldse lennundust muutnud on ja mis saab edasi? Saatejuhid Taavi Kotka ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
92
11.09 Autotund: arutame Eesti autoturu varjatud pärli üle ja miks pedaalid jõuga põhja lüüa
Geenius Raadio

Räägime selles saates, miks peab oma auto piire katsume ja kuidas seda ohutult teha. Saate teemad: - Eestis on uus Mazda 6 - mida arvata Mercedes EQC elektrilisest linnamaasturist - Eesti esirattur Rein Taaramäe hoiatab, kui ohtlik on rooli taga suvaliste asjadega tegelemine - Daimler käis jälle konkurendi sõidukiga salaja sõitmas - politsei hakkab kasutama liiklusdroone - Lancia Delta Integrale tuleb tagasi, aga 300 000 euro eest - proovisõit: Seat Leon Cupra on tõeliselt universaalne sportlik pereauto - kuidas oma auto piire katsuda Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld, külas Kaur Ilves.

Technology
236
10.09 Digitund: mis asi on Pocophone ja miks sellest räägitakse
Geenius Raadio

Kui Hans räägib oma esmamuljetest uue Pocophone F1-ga, siis Henrik ja saates külas olev Mailiis küsivad, mis asi on Pocophone F1. Kuula ja saad ka teada. Saate teemad: - esmamuljed Pocophone F1ga - mis värk selle ID-kaardiga jälle juhtus - uued iPhone'id tulevad päris suured - Huawei pettis kiirustestis - milles seisneb Elisa näotuvastus? Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Mailiis Ploomann Elisast ja Markus Lippus MindTitanist.

Technology
278
08.09 Restart: milline on televisiooni tulevik Eestis?
Geenius Raadio

Telia tõi Eestisse HBO seriaalid. Elisa saatis teate, et neil on nüüd Amazoni videoteenus. Mis televaldkonnas toimub, kas me kõik kolime vaatama HBO-d, Netflixi ja muid teenuseid ning unustame Eesti telekanaleid või miks telkod nii suure hooga telepildi valikut laiendama on asunud? Restardis on külas Telia Eesti televaldkonna juht Karl Anton, kes räägib detailide, näidete ja numbritega lahti, mis Eesti telemaastikul toimub ja lähiaastatel toimuma hakkab. Saatejuht Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
192
4.09 Autotund: mine autoga reisile, kohe, päriselt, võid sõitma hakata
Geenius Raadio

Autoreiside kõrghooaed on võibolla möödas, aga see tähendabki, et meil on väga palju värskeid kogemusi, nippe ja juhiseid, kuidas teha edukas autoreis. Tänase saate peasõnum on see, et autoga reisile sõita on täiesti mõistlik. Saate teemad Lexus UX sõiduproov Uus Lada Niva ja teisi uudiseid Moskva autonäituselt Apple'i auto sai kinnituse Jalgarattaga või autoga tööle? Mõlemaga Eduka autoreisi tegemise juhend Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld, külas Raiko Ausmees wroomer.ee-st.

Technology
257
3.09 Digitund: leidsime IFAlt armsa roboti, keda kaissu võtta
Geenius Raadio

Euroopa suurim tehnikamess IFA käib täie hooga ja me valime sealt parimaid palasid: 8K ekraaniga teler (millal need kohale jõuavad?), kaisurobot (mida tuleb laadida), elektrilised rulluisud (mida lapsed ostaksid), e-Ink sülearvuti. Saate teemad: 12. septembril tulevad uued iphone'id. Millised? Facebookis saab sind salaja gruppidesse lisada Milline telefon lapsele kooliks osta? Parimad palad IFA messilt Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Glen Pilvre ja telefoniliinil Meelis Väljamäe.

Technology
234
01.09 Restart: mida Taavi Kotka Indias õigupoolest teeb?
Geenius Raadio

Tere tulemast tagasi kuulama Restarti. Hooaja esimeses saates avalikustame oma selle aasta plaanid ning räägime pikemalt ka sellest, mida Taavi Kotka ettevõte ProudEngineers India kõige rikkama mehega koos seal teeb. Saatejuhid Henrik Roonemaa uudisteportaalist geenius.ee ja Taavi Kotka.

Technology
243
28.08 Autotund: kas Eestis on kohta, kus sõita BMW M2ga?
Geenius Raadio

Meil on proovisõidus BMW kõige kiirem väike kupee, M2, mis on puhtalt juhiauto. Arutame, kuidas M2 annab erakordse tunde auto käitumisest teel ja juurdleme, kus sellega tegelikult sõita kannataks ja saaks. Saate teemad - Mida ootame Pariisi autonäituselt - Tesla plaan börsilt ära minna luhtus - Kas Tallinna kesklinnas kannatab ikka autoga sõita - Proovisõit: BMW M2 - Proovisõit: Kia Stinger GT Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa geenius.ee-st, külas Kaur Ilves.

Technology
235
27.08 Digitund: Skype on 15 aastat vana, räägime Skype'i endise ja praeguse juhiga
Geenius Raadio

Meil on saates kaks külalist, praegune Skype'i Eesti arenduskeskuse juht Tanel Erm ja aastaid Skype'i Eesti üksust juhtinud Sten Tamkivi. Millal Skype täpselt sündis? Kuidas sellest selline edulugu sai? Mis Skype'is praegu toimub? Saate teemad: - miks Samsung Galaxy Note 9 hea telefon on ja miks me seda ei soovita - Elektrilevi hakkas Eestis internetiühendust pakkuma - Facebook võttis maha hulga "uhhuu"-lehekülgi - Skype 15 aastat vana! Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa geenius.ee-st, külas Tanel Erm ja Sten Tamkivi.

Technology
387
21.08 Autotund: kas Lamborghinist saab uus rahvaauto?
Geenius Raadio

Miks Tesla kogu aeg uudistes on? Sest firma kunstnikuhingest juht Elon Musk ei oska muud moodi. Arutame auto ja finantsmaailma küsimusi Tesla näitel ja räägime uuest rahvaautost, Lamborghini Uruse linnamaasturist. Saate teemad: - Lexus näitas Tallinnas uut linnamaasturit UX - Kas Tesla läheb tõesti börsilt ära? - Mida tähendab nutijoove ja kuidas seda ravida? - Proovisõit: Lamborghini Urus Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Peeter Koppel.

Technology
245
20.08 Digitund: kõik, mis Fortnite'iga Androidis halvasti on
Geenius Raadio

Fortnite on Androidile väljas ja olukord pole kiita. Lisaks sellele, et pilt on halb, paneb selle veider levikumudel kümnete tuhandete Eesti inimeste seadmed ohtu. Saate teemad: Fortnite Androidis Kadri Simson avas Tallinna linna maineprojekti: linnakodanik ja Rootsi inimesed maksavad Uus iOS teeb uduse taustaga pilte ka ühe kaameraga vanadel iPhone’idel Perearstikeskus lasi lunavaral kõik krüpteerida Pikk teema: Digitaalne heaolu Saates Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa uudisteportaalist Geenius.ee.

Technology
290
14.08 Autotund: tagavedu või esivedu? Meil on "õiglane" võrdlus
Geenius Raadio

Kas autot lükkab edasi tagasild või veab esisild? Mis vahet sel üldse tavalise autojuhi jaoks on? Kõige huvitavamad on ebavõrdsed võrdlused ja selleks on tehtud proovisõit BMW 118i ja Renault Megane RS-iga. Kuulake järgi. Saate teemad: - Eestis on tehtud hulk eCall kõnesid, aga mitte häda pärast - Hiinlased päästavad Lotuse - Kas politsei trahvimisest on kasu? - Proovisõit: BMW 118i - Proovisõit: Renault Megane RS Saatejuhid Hans Lõugas ja Tarmo Tähepõld, külas Kaur Ilves.

Technology
365
Digitund 13.08: kuidas üle 5G otse-eetris raadiosaadet teha
Geenius Raadio

Seekordne Digitund on ajalooline, sest läheb eetrisse üle 5G võrgu. Ja asi pole mitte selles, et salvestame raadiosaate ja edastame üle kiire andmeside mp3-faili, vaid kõik see toimub täiesti otse just siis, kui te meid kuulate. Saate teemad - meil on uus Note 9, millel on uus pulk - Samsungi kell Galaxy Watch aitab oma sõnumid lühidana hoida - Mis telefonid saavad Android 9 Pie uuenduse? - Kuidas töötab Wellbeing, millega telefon sinu äppide kasutust piirab - kuidas Tallinnasse tehti 5G võrk ja me sealt raadiosaate tegima - Facebook piirab maailmas vihakõne, konkreetne näide ka Eestist Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Kristo Kork Elisast.

Technology
336
07.08 Autotund: lõpuks ometi kaks uut korralikku autot tavalisele inimesele
Geenius Raadio

Tegime proovisõitu kahe võrdväärse uue autoga, mille soetamiseks ei pea olema investeerimispankur. Väljas on nimelt uhiuus Ford Focus ja uhiuus Kia Ceed - otsime nende plusse ja miinuseid. Saate teemad: - politsei sõnul liiklusvideo internetti riputamisest otsest kasu pole - Tallinnas liikus Renault' salajane ideeauto - Audi elektrimaastur on kohe väljas - mis dokumente mul autoreisiks vaja on? - proovisõit uue Ford Focusega - proovisõit uue Kia Ceediga Saates Tarmo Tähepõld ja Hans Lõugas Autogeeniusest.

Technology
307
06.08 Digitund: retrosaade Skype'i, Nokia banaanitelefoni ja õlal kantava makiga
Geenius Raadio

Südasuvisele meeleolule vaatamata on meil tänases saates palju uudiseid ja puhtjuhuslikult ühendab neid kõiki retromeeleolu. Aga tegelikult on Skype ka praegu väga kaasaegne, Nokia banaanitelefon on uhiuus ja õlal kantav makk on ka väga moodne. Saate teemad: Tele2 jättis inimesed välismaal sideta, mida sellises olukorras teha Nokia 8110 4G esmamuljed Bose SoundWear Apple on väärt triljon dollarit Bose SoundWear on väga veider õlakõlar Millised uued telefonid sel sügisel tulemas on Mobiilside hinnad on suvega tõusnud Facebook käivitab kohtinguteenust Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Glen Pilvre.

Technology
334
31.07 Autotund: Porsche või Lexus või ei kumbki?
Geenius Raadio

Tänases saates kaks proovisõitu: seitsmekohaline Lexus RX450hL ning Porsche Cayenne. Häid külgi on mõlemal, aga kas ja kellele me neid ka soovitaks? Saate teemad: Kuidas konditsioneeri kasutada Sa teed möödasõite valesti, aga kas neid üldse õigesti saab teha? Uus Audi Q3 Porsche Macan Lexus 450hL Porsche Cayenne Saates Tarmo Tähepõld ja Henrik Roonemaa Autogeeniuse portaalist ning autosõber Estoni Kohver kultusbändist 5miinust.

Technology
245
30.07 Digitund: Facebook kukub nagu kivi, mis edasi saab?
Geenius Raadio

Oodatust kehvemad numbrid kukutasid Facebooki aktsiahinda märkimisväärselt. Mida see tähendab, mis see just praegu toimub ja mis meie arvates Facebookist nüüd edasi saab? Lisaks, saates on külas Peeter Marvet, kellega räägime pikemalt sellest, miks häkkerid on asunud ründama meie ruutereid ja muid võrguseadmeid ning kas ja mida keskmine kasutaja peaks tegema ja saaks teha, et end selle eest kaitsta. Saate teemad: Facebook kaotas mõne hetkega 100 miljardit eurot oma väärtusest Nüüd saavad kõik endale koju hankida Eestis loodud isikliku pakiautomaadi, kuhu toovad asjad kohale ka DPD ja toidupoed Maa-amet lisas geoportaali värsked 2018. aasta ortofotod Samsung tegi telefoniekraani, mis kunagi katki ei lähe Paytailor tõi koostöös Elisaga tänasest turule sõrmejäljetuvastusega mobiilse maksevõimaluse CERT-EE hoiatab: viimastel päevadel on hakatud ründama võrguseadmeid, mis võib viia paroolide varguseni Saates Henrik Roonemaa ja Gregor Sibold uudisteportaalist Geenius.ee, külas Peeter Marvet.

Technology
299
24.07 Autotund: autoajakirjanik kohtas veidrat Ameerika kastikat ja see muutis tema elu
Geenius Raadio

Tänases saates jõudis kätte ajalooline hetk: meie toimetaja istus Ameerika autosse ja kõik tema eelarvamused Ameerika autode osas varisesid hetkega kokku. Mis siis täpsemalt juhtus? Saate teemad: Esimesed Eesti elektriautod Nobe on müüdud Miks Rapla politsei hoovis nädal aega ülikallis McLareni sportauto seisis? Õpetus tavainimesele, kuidas autofännide seltskonnas vestluses osaleda ja nalja saada Proovisõit: RAM Teema: Youngtimer Camp Saates Tarmo Tähepõld ja Henrik Roonemaa Autogeeniuse portaalist, külas Meelis Raudleht.

Technology
298
23.07 Digitund: miks enne valimisi tasub Facebookist eemale hoida
Geenius Raadio

Tänases saates räägime uuest uuringust, mille kohaselt kasvab maailma mühinal nende riikide hulk, kes sotsiaalmeediat inimeste mõjutamiseks ja kontrollimiseks ära kasutavad. Seda teevad nii valitsused, poliitikud ja parteid, nende palgatud hämarad firmad kui ka üksikisikud ise. Saate teemad: Miks kaardimaksed koguaeg streigivad ja kas elu ilma pangakaardita enam ei olegi? Uutel Macidel on liiga palav Google’i autod tulevad uuesti Eestisse Samsung Note 8 on odav, aga kas on mõtet osta? Vana Skype pannakse kinni Mis on Data Transfer Project ja kuidas see võiks maailma muuta? Saates Henrik Roonemaa ja Gregor Sibold uudisteportaalist Geenius.ee ning Meelis Väljamäe Euronicsist.

Technology
281
loading...